logo Silvarium tisk
Datum: 17.10.2007
Autor: Ludmila Žlábková
Rubrika: Trhy & ekonomika

První smlouvy, vyplývající z tendrů vypsaných na práce v lesích pro roky 2008-2010, by státní podnik Lesy České republiky (LČR) mohl podepsat již 2. listopadu. "Pokud však soutěžitelé využijí v maximální možné míře obstrukčních kroků, mohou být smlouvy podepsány až počátkem ledna," uvedl včera Vladimír Dolejský, pověřený funkcí generálního ředitele.

Současně dodal, že zveřejnění vítězů připravuje podnik u 148 územních jednotek, na dalších 109 jednotkách bylo výběrové řízení pozastaveno. "Firmy, které se většinou umístily na prvním místě, totiž nabídly mimořádně nízké ceny. Nyní je žádáme, aby tyto nízké ceny zdůvodnily," vysvětlil Dolejský. Konkrétní jména firem však neuvedl. Hodnota tendrů, do nichž se přihlásily 122 firmy, je přes 11 miliard korun. Celkem bylo podáno rekordních 2557 nabídek. Výhrady některých lesnických firem, že se jedná o netransparentní a špatně připravené výběrové řízení, pověřený ředitel LČR odmítl.

Dolejský, který až do pondělní rezignace ředitele Lesů ČR Jiřího Holického vykonával funkci výrobně-technického ředitele, nevyloučil, že se bude ucházet o funkci generálního ředitele v avizovaném výběrovém řízení.    "Akcentuji dokončení výběrových řízení střednědobých tendrů, zabezpečení stability v sektoru a zajištění řádného hospodaření podniku," dodal. Kromě toho je jeho prioritou rozvoj spolupráce s kraji nebo důraz na mimoprodukční funkce lesa.

Za další úkoly podniku označil dokončení zpracování kalamity po lednovém orkánu Kyrill, přípravu obchodu se dřevem v režii LČR a vytvoření zisku minimálně 400 miliónů korun. Pokles zisku z loňských 1,7 miliardy podnik již dříve zdůvodnil náklady na likvidaci kalamity.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký druh zvěře vám působí největší škody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě