logo Silvarium tisk
{mosimage}Lesy České republiky propustily vedoucího odboru investic. Tuto pozici zastával Ing. Ivan Fráňa, kterému byla dne 2. 4. 2007 dána výpověď z pracovního poměru.
Při kontrole zadávacího řízení na dodávku terénních automobilů vzniklo totiž podezření, že došlo k manipulaci s výběrovým řízením. Zadávací řízení bylo nekompletní, co do počtu vozidel a zadání bylo upraveno účelově tak, aby mu vyhovoval pouze model jediné firmy. Dále bylo zjištěno, že přesto, že běží zadávací řízení a je dva měsíce po kalamitě Kyrill, byl učiněn pokus o zadání dalších 13 ks terénních automobilů jednacím řízením bez uveřejnění, přestože už při zpracování zadávací dokumentace zadávacího řízení byl počet těchto automobilů znám.


Vnitřní kontrola Lesů ČR tak dospěla k závěru, které si vyžádají velké systémové změny. Jedná se především o management nákupu, kde nové vedení Lesů ČR schválilo záměr centralizovat nákup v rámci odboru centrálního nákupu. Tento krok je zapotřebí z pohledu nastavení transparentních podmínek pro zadávání nákupu, zároveň jde o nástroj, který umožní dodržování zákona č. 137/2006 sb. o veřejných zakázkách. Centralizace nákupu by mohla v budoucnu přinést až 40% úspor nákladů v celkovém součtu. V minulosti se běžně stávalo, že jednotlivé zakázky neměly zcela standardní průběh. "Doufejme, že díky systému odděleného centrálního nákupu, tak jak ho známe u jiných moderních společností, se dané příklady nebudou opakovat," říká Ing. Jiří Holický, pověřený výkonem funkce generálního ředitele Lesů ČR.

 

Bc. Tomáš Vyšohlíd

tiskový mluvčí

 

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě