logo Silvarium tisk
Název: Lesy ČR vyhlásily druhou část tendrů
Zdroj: Hradecký deník
Datum: 02.08.2007
Autor: (lk)
Rubrika: Hradecko / Podnikání

Východní Čechy/Státní podnik Lesy ČR vyhlásil druhé kolo tendrů. Bude se jednat o 159 smluvních územních jednotek a tedy i samostatných otevřených zadávacích řízení. První kolo bylo vyhlášeno v půli července. "Předpokládaná hodnota všech prací činí 4,6 miliardy korun a k prodeji bude zhruba 10,3 milionu metrů krychlových dřeva," informovala tisková mluvčí Lesů ČR Šárka Kubelková. To znamená, že by se mělo za jeden rok vytěžit v průměru přibližně 3435 tis. metrů krychlových dřeva. První část zakázek se týká pouze pěstebních a těžebních prací. Obchod se dřevem bude plně v režii podniku Lesy ČR. U tendrů druhého kola si vytěžené dřevo budou obchodovat firmy pracující na daném území. Tyto zakázky se odvíjejí od modelu, na kterém se domluvily lesnické firmy a dřevaři s ministerstvem zemědělství. Právě zakázky a podíl na prodeji dřeva byly jádrem sporu mezi Lesy ČR a firmami. "Otevírání obálek prvního kola se uskuteční 20. a 21. září, u kola druhého tomu bude od 24. do 26. září. Zúčastnit se jej mohou uchazeči, jejichž nabídky byly zadavateli doručeny včas," dodala Šárka Kubelková. Tento týden také skončila likvidace kalamity po orkánu Kyrill. Těžaři vytěžili celkem 87 733 metrů krychlového dřeva, což bylo téměř o 18 tisíc více než se předpokládalo. Nejvíce byly poškozeny smrky. "V současné době se zpracovává studie, která posoudí, jaký potenciál mají dané lokality pro samoobnovu," řekl tiskový mluvčí Správy Krkonošského národního parku Radek Drahný. Správa parku se chystá vysazovat dřeviny, které v oblastech nejsou. Jedná se o jedle, buky a břízy. Ostatní by měly vyrůst samovolně.

(lk)

Vyšlo také v: Jičínský deník

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě