logo Silvarium tisk
Název: Lesy ČR vyhlásily druhou část tendrů za 4,6 miliardy
Zdroj: Právo
Datum: 01.08.2007
Autor: (ČTK)
Rubrika: Trhy & ekonomika

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) vyhlásil druhou část tendrů na práce v lesích a obchod se dřevem pro roky 2008 až 2010. Předpokládaná hodnota všech prací činí asi 4,6 miliardy korun a objem dřeva k prodeji je asi 10,3 miliónu metrů krychlových.
    První část tendrů podnik vyhlásil již v první polovině července. Řekla to včera mluvčí LČR Šárka Kubelková.
    Zakázky se odvíjejí od modelu, na kterém se v závěru června dohodlo ministerstvo zemědělství s lesnickými firmami a dřevaři.
    První část 98 zakázek v hodnotě přes šest miliard korun se týká pouze pěstebních a těžebních prací, vlastní obchod se dřívím se bude dít v režii LČR. U nyní vyhlášených 159 tendrů si budou vytěžené dřevo obchodovat přímo firmy pracující na daném území.
Na každý model připadá polovina dřeva těženého ve státních lesích.
    Vyhodnocení tendrů pro oba modely začne ve stejné době v druhé polovině září, uvedla Kubelková. S otevíráním obálek s nabídkami do první části tendrů se počítá 20. a 21. září, od 24. do 26. září by se měli otevírat obálky s nabídkami pro nyní vyhlášené soutěže.
    "Od toho, že necháme oba modely souběžně běžet, si slibujeme jasnou odpověď na otázku, který model je lepší. Nezávislá komise oba modely důkladně posoudí a v roce 2009 nám dá jasnou odpověď," uvedl včera v prohlášení k tendrům ministr zemědělství Petr Gandalovič.
    Stanovisko komise podle něj bude podkladem pro návrh zákona o správě státního lesního majetku. Tento zákon by měl zaručit stabilitu a dlouhodobou strategii správy státního lesního majetku.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě