logo Silvarium tisk

Státní podnik Lesy ČR vypíše v těchto dnech druhou část zadávacího řízení na lesnické práce do roku 2010. Jedná se celkem o 159 smluvních územních jednotek na nichž bude obchod s dřívím probíhat v režii firmy pracující na dané lokalitě.

 

Od vypsání poběží 49-ti denní lhůta pro podání nabídek. První část zakázek byla vypsána 9. a 10.7.2007 a v současnosti běží lhůty na podání nabídek.

 

Vyhlášení zadávacího řízení na zakázky je výsledkem jednání mezi ministerstvem zemědělství a konfederací lesnických a dřevařských společností. Tato jednání ukončil podpis memoranda o hospodaření se státním lesním majetkem do roku 2010 ze dne 27.6.2007. „Podpisem memoranda jsme uzavřeli dlouhá a náročná jednání a nalezli jsme kompromis, který nám umožňuje pokračovat v práci“ říká ministr zemědělství Petr Gandalovič a doplňuje „jsem velmi rád, že Lesy ČR mohou vypsat zakázky na lesnické práce pro období 2008 - 2010“.

 

Tyto zakázky se týkají modelu ve kterém budou firmy obchodovat dřevo samy. Jedná se celkem o 159 SÚJ (smluvních územních jednotek) a tedy i o 159 otevřených zadávacích řízení.

„Tím, že necháme oba modely souběžně běžet si slibujeme jasnou odpověď na otázku, který model je lepší,“ říká ministr Gandalovič a dodává „ nezávislá komise oba modely důkladně posoudí a v roce 2009 nám dá jasnou odpověď,“. Stanovisko komise bude podkladem pro návrh zákona o správě státního lesního majetku. Tento zákon by měl zaručit stabilitu a dlouhodobou strategii správy lesního majetku.

 

Bližší informace o těchto veřejných zakázkách naleznete na webových stránkách Lesů České republiky, s.p. www.lesycr.cz .

 

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě