logo Silvarium tisk
Název: Lesy ČR vysází v Dobrém Poli nové stromy
Zdroj: ČT 1
Datum: 27.07.2007
Autor: Ondřej Schneider
Moderátor: Lenka Solanská
Relace: Jihomoravský večerník

Moderátor
Příběh topolů v Dobrém Poli, které před dvěma měsíci omylem vykácela společnost Lesy České republiky a které patřily obci, se přiblížil svému rozuzlení. Tamní zastupitelé jednali včera večer se zástupcem Lesů o vyrovnání. Společnost sice chybu otevřeně nepřiznala, ale slíbila, že vysází stromy nové.

Autor
Asi před dvěma měsíci české Lesy omylem vykácely 50 topolů u rybníka v Dobrém Poli. Ty byly na pozemku obce, a to české Lesy nevěděly. Zastupitelstvo se na svém včerejším zasedání mělo se zástupcem českých Lesů domluvit na tom, jak vzájemné vyrovnání vyřeší. Zástupce Lesů podmínil jednání se zastupiteli tím, že při zasedání nebudou přítomna média.

Zdeněk Vícha, Lesy ČR:
Pořád se to roztahuje v novinách, pořád se to roztahuje v televizi, vždycky tam  jsou, se dělají zloději, darebáci a blbci, takhle to prostě vypadá. A já tady nebudu podporovat žádnou ani předvolební kampaň, ani nic takového.

Bohumil Ott (nez.), starosta Dobrého Pole:
Pokud ty Lesy jednají v rámci jako zákona, jsou přesvědčeny, že udělaly správně, tak se neměly za co stydět a neměly požadovat, aby tam nebyla televize a nebo novináři.

Šárka Kubelková, mluvčí Lesů ČR:
K okolnostem události, kterou zmiňujete, shromažďujeme v tuto chvíli podklady.

Autor
I přes rozpačitý začátek se nakonec zástupci obce s Lesy na částečném vyrovnání dohodli.

Šárka Kubelková, mluvčí Lesů ČR:
Obci tedy nabízíme konkrétně odkup dřeva i následné zalesnění plochy, kde stav porostů vyžadoval jejich obnovu.

Bohumil Ott (nez.), starosta Dobrého Pole:
Dřevo prodáme my, budeme se snažit s nimi dohodnout na vyčištění od těch pařezů.

Autor
Už na podzim podle dohody Lesy vysází u rybníka topoly nové. Obec do budoucna plánuje místo, kde se také sbíhají tři cyklostezky, zatraktivnit vybudováním kempu a stánku s občerstvením.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě