logo Silvarium tisk
Datum: 17.10.2007
Autor: ONDŘEJ MALÝ
Rubrika: Byznys

HRADEC KRÁLOVÉ Smlouvy vyplývající z miliardových tendrů na práce v lesích v letech 2008 až 2010 chtějí Lesy ČR podepsat nejpozději na začátku ledna. Společnost očekává, že v průběhu následujících měsíců podepíše smlouvy s vítězi střednědobých tendrů. Společnost u necelé poloviny zakázek požádala zadavatele, kteří nabídli mimořádně nízkou cenu, o její zdůvodnění.

"Smlouvy na územní jednotky, kde nebude proti výběrovému řízení námitek, podepíšou Lesy ČR do 2. listopadu," řekl včera pověřený generální ředitel společnosti Vladimír Dolejský. V případě, že soutěžící podají námitku proti tendrům na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, podepíše podnik smlouvy podle Dolejského nejpozději do 7. ledna příštího roku. To ovšem platí jen tehdy, pokud úřad nezahájí řízení.

Podle Dolejského, který je po odvolání generálního ředitele Jiřího Holického pověřeným ředitelem státního podniku, neovlivňuje odstoupení Holického tendry. "Hodnotící komise pracuje podle zákona, vedení podniku na ni nemá žádný vliv," uvedl Dolejský.

Rovněž nebude měnit management Lesů ČR, jak tomu bývalo v minulých letech. "Jedinou výjimkou je ředitel odboru informačních technologií Martin Jiránek. Ve své funkci skončil. O dalších změnách neuvažuji," řekl včera Dolejský. Jiránkovi podle informací Českého rozhlasu a České televize exekutor obstavil plat, protože dluží zahraničním firmám asi pět milionů korun; navíc na něj pražská stavební firma Avers podala trestní oznámení, protože jí nevrátil zpět provizi za neuskutečněnou stavební zakázku.

Odvolaný generální ředitel Jiří Holický vydržel na svém místě osm měsíců. S odvoláním může získat i vysoké odstupné. "Bude-li naplněna konkurenční doložka a pan Holický se nevrátí na své dřívější místo krajského inspektora v Lesích ČR, bude mu po dobu jednoho roku vyplácen jedenapůlnásobek jeho měsíčního platu," řekl LN ministr zemědělství Petr Gandalovič. Holického plat včetně odměn činil podle zdrojů LN asi 250 tisíc korun.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký druh zvěře vám působí největší škody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě