logo Silvarium tisk

Kůrovcová kalamita ještě může přijít Česko draho. Potvrzuje to nová zpráva ministerstva zemědělství o stavu lesů. Ty jako celek přestaly od roku 2018 vázat oxid uhličitý, což trvalo nejméně do roku 2022. Stromů kvůli rozsáhlému kácení výrazně ubylo, což snížilo množství lesy vstřebaného uhlíku. Na druhé straně rostla spotřeba dřeva, včetně jeho spalování, a to zvýšilo uvolňování skleníkového plynu.


Celý článek najdete v Hospodářských novinách.

Komentáře  

+11 # Rensa 2024-02-08 13:17
Dobro došli!
A ty emisní povolenky (odpustky) si zpětně budou muset odkoupit ti, kdo do konce roku 2022 vytěžili víc, než jim umožňoval LHP či LHO (bez pozdějších změn závazných ustanovení), a protože na to nebudou zhusta mít, tak se vymyslí nový dotační titul na nákup emisních odpustků, a budou to kontrolovat noví úředníci.
A protože noví úředníci už tam budou, stane se z toho agenda s každoročním vyhodnocováním a předepisováním zpětného nákupu odpustků.
Novodobé náboženství.
Vzpomínka na RVHP pomalu bledne závistí před tím, co přichází z Bruseli.
To si fakt necháme takhle dělat na hlavu?

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě