logo Silvarium tisk
Název: Lesy téměř vytěžily kalamitní dřevo
Zdroj: Mladá fronta Dnes
Datum: 25.09.2007
Autor: (čtk)
Rubrika: Kraj Hradecký

Státní podnik Lesy České republiky dosud vytěžil 97 procent kalamity po orkánu Kyrill, který Česko zasáhl v polovině ledna. Orkán ve státních lesích poškodil asi 5,1 milionu metrů krychlových dřeva. "Na většině územních jednotek podniku je těžba kalamity hotová nebo právě končí," řekla mluvčí firmy Šárka Kubelková. Podniku patří asi polovina lesů v zemi. Při započítání i dalších vývratů, které způsobily pozdější vichřice, je celková letošní kalamita v lesích státního podniku odhadována na 5,76 milionů metrů krychlových, tedy asi na 74 procent plánované roční těžby. Celkem LČR z tohoto objemu zatím zpracovaly 5,3 milionu metrů krychlových. Nejvíce poničeného dřeva zbývá v lesní správě Nové Hrady, kde byl také objem kalamity největší.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký druh zvěře vám působí největší škody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě