logo Silvarium tisk

Návrh na vyhlášení národního parku Křivoklátsko dlouhodobě vyvolává řadu emocionálních odmítavých stanovisek. Pojďme se podívat racionálně, z čeho návrh vychází a kam směřuje, ať si může každý čtenář udělat svůj vlastní názor.

Vybrané území je tvořeno především státním majetkem a především lesy. Více než 97 % území tvoří lesy a stejně tak je více než 97 % plochy ve státním vlastnictví. Návrh tady v maximální míře respektuje soukromé vlastnictví.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+16 # Starý 2023-01-25 06:43
No jo, papalášům z Prahy zdražili benzín a naftu, tak potřebují zdarma střílet kousek za Prahou.
Tak hurá bude nová přírodní rezervace.
Skutečný stav za pár let bude jak na Šumavě a dalších, hromada peněz na přírodní území, skoro nic uděláno a přírodní procesy poběží sami, tu část shoří, tu část zničí škůdci ....však pro přírodu vždy dobře a nic se nestalo.
"I ten lovec přeci po kůrovci, požáru na tu zvěř lépe vidí - tak sláva."
Však "lesáci" to za léta zničili, jak nám stále páni z kanceláří tvrdí !!
Tyto filozofie už známe.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě