Jiří ZEMAN, moderátor
Lidé by se měli vyhýbat suchým lesům, napadeným kůrovcem. Intenzivně se v nich těží a hrozí pád větví nebo celých stromů, a to hlavně na Vysočině, v Moravskoslezském, Olomouckém a Jihomoravském kraji. Ministerstvo zemědělství proto na internetových stránkách varuje před největšími riziky pohybu po lese. Návštěvníci by podle mluvčího Ministerstva zemědělství Vojtěcha Bílého neměli do lesů chodit za silného větru, neměli by také přelézat polomy ani popadané stromy, které se můžou dát do pohybu.
Lidé by se měli vyhýbat suchým lesům, napadeným kůrovcem (ČRo Sever)
Monitoring médií
- středa 27. květen 2026
- Žloutnutí smrku v PLO 40 - regionální seminář (ukzuz.gov.cz)
- Jarní kontrola městských lesů na Větrově (mesto-frydlant.cz)
- Varování z Karlových Varů: V lázeňských lesích panuje extrémní sucho, k požáru stačí jediná jiskra (regiotv1.cz)
- V lese u Hudčic na Březnicku hořel lesní porost, na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči společně s techniky energetické společnosti ČEZ (pribram.cz)
- Kladenští strážní zachránili les, i jeho zvířecí obyvatele, před velkým požárem (kladenskelisty.cz)
- Lesy chladí planetu, ale někde ji mohou i ohřát. Vědci zjistili, kde sázení (ne)dává smysl a jak nás ovlivňují i vzdálené stromy (hn.cz)
- Den otevřených lesů 2026 přilákal tisíce návštěvníků (svol.cz)
- Chovatelská přehlídka na Osině přilákala stovky návštěvníků (vls.cz)
- Akce Biosmršť zapojí veřejnost do mapování nepůvodních druhů (ČTK)
- Výstava Bylinky a koření v Jindřichově Hradci představí vzácné rukopisné herbáře (ČTK)














