logo Silvarium tisk

Název: Likvidace větrné kalamity
Zdroj: Mladá fronta Dnes
Datum: 06.04.2007
Autor: Radek Drahný
Rubrika: Kraj Hradecký

 

* Jak to vidí

Od větrné kalamity způsobené v Krkonoších orkánem Kyrill uběhly dva měsíce, a tak je možné udělat první bilanci.
    Do této chvíle se nám podařilo vytěžit asi 16 procent z celkových 70 tisíc metrů krychlových poškozeného dřeva. Rychlejší těžbě zatím bránilo velké množství sněhu a podmáčený lesní terén. S příchodem jara počítáme, že se těžební práce v lesích rozběhnou na plné obrátky, většina kalamity bude zlikvidována do konce června. Těžbu pro Krkonošský národní park zajišťuje osm firem, které vyhrály zkrácená výběrová řízení vypsaná v rámci nouzového stavu vyhlášeného vládou. V souvislosti s likvidací kalamity bylo nutné uzavřít některé cesty a na části z nich již byl zákaz vstupu ukončen. Naopak na Vojenské cestě od rozcestí před mostem přes Zlatý potok po spojnici s Růženinou cestou pod loveckou chatou Pašovka ve východních Krkonoších byla uzavírka prodloužena až do konce června. Navíc byly vzhledem k těžebním pracím nyní nově uzavřeny lesní úseky zeleně značené turistické cesty od Dvorské boudy na Liščí svážnici a žlutě značené cesty od Tetřevích Bud k Liščí boudě. Uzavřené trasy jsou označeny tabulkami se zákazem vstupu a názorným piktogramem, který je srozumitelný i zahraničním návštěvníkům Krkonoš. Vstupování do prostoru těžby stejně jako lezení po skládkách vytěženého dřeva je striktně zakázáno.

O autorovi: Radek Drahný, mluvčí Krkonošského národního parku

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - východní Čechy (hradec králové)

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě