logo Silvarium tisk

Ministerstvo zemědělství ve středu představilo hlavní změny, které chce udělat v mysliveckém zákoně. Nejvíce kontroverzní věci, jako je změna minimální výměry honitby nebo povolení lovu bobrů a vyder, však do ní zatím nezakomponovalo, nejspíš se o nich rozhodne až na plénu Poslanecké sněmovny.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+7 # Starý 2023-02-16 09:42
Lov, a jen, a jen "LOV"
Tak už si laskavě páni zrušte celý zákon o myslivosti a udělejte zákon o lovu!
K čemu jsou myslivecké orgány, když stavy zvěře jen rostou, aby někdo jednou za myslivecký rok sepsal, sesumarizoval, lživou mysliveckou statistiku, to zvládne žák základní školy.
Nikde mimo vše neslyším o mysliveckém hospodaření, kolik myslivci sadí remízů, lesních porostů a kolik z nich jich dožije alespoň nějakého věku !!! Kdo vidí myslivce mimo lovu sázet lesy a remízy - pomíjím činnosti pro zemědělce, kde si hojí škody zvěří.
Který z návrhů ministra či dalších řeší tuto mysliveckou činnost. Kolik kontrol a opatření tohoto směru šlo od mysliveckých orgánů?
Ano, kdyby jim "lovícím" šikulkům bylo přikázáno ročně vysázet a dopěstovat do nepoškozeného a zdravého věku - příkladem 10 let, nějakých kultur...to by se děli věci....
No pak už by to nebylo jen o lovu, ale i odpovědnosti a vlastní zkušenosti s přemnoženou zvěří a konečně i pro přírodu dobře, zvláště teď po kůrovcových těžbách.
No a nechal bych to, jak se myslivcům daří veřejností sledovat, však jde o lidovou věc a příroda je pro všechny-zájem všech !!!
Jde tedy o veřejný zájem, stejně jak se definuje "LOV".
Jen ty měřítka se mění.
Jako dědek pamatuji výrazné sázení remízů naposledy před cca 40 lety a to to šlo.
Beru a reaguji na poznatky ze svého okolí, tak se snad nikoho nedotýkám, alespoň tam kde to i třeba funguje, věřím, že to i někde je.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě