logo Silvarium tisk

Erik KNAJFL, moderátor
Začínají Události v regionech ze severovýchodu Čech, vítejte. Policisté se dnes vrátili na Chrudimsko, kde včera spadl strom na dva seniory. Čtyřiasedmdesátiletý cyklista zemřel na místě, jeho o 10 let mladší manželku přepravil vrtulník do nemocnice, vážným zraněním ale také ona podlehla. Jednou z vyšetřovacích verzí, proč strom spadl, je silný vítr.

Hana NÁLEVKOVÁ, redaktorka
Tragická smrt dvou lidí u Chacholic na Chrudimsku. Strom spadl na manželský pár, který se podle místních po téhle cestě pravidelně procházel. Čtyřiasedmdesátiletý muž jel na kole. Jeho o 10 let mladší žena ho doprovázela i s jejich psy.

Alena KISIALA, mluvčí ZSS Pardubického kraje
Jedné osobě se bohužel na místě již nedalo i přes veškerou snahu záchranářů pomoci. Druhá osoba byla předána k transportu leteckou záchrannou službou. Během transportu bohužel došlo k úmrtí.

Hana NÁLEVKOVÁ, redaktorka
Strom podle vyšetřovatelů pravděpodobně vyvrátil silný vítr, že včera v oblasti silně foukalo, potvrzují i místní.

OSOBA, obyvatel Chacholic
No, oni to byly cukance teda.

Hana NÁLEVKOVÁ, redaktorka
Foukalo tu včera?

OSOBA, obyvatel Chacholic
Ale chvílema jsem říkal, ty jo to snad odnese chalupu.

Hana NÁLEVKOVÁ, redaktorka
Jednalo se o tuhle borovici. Na první pohled zdravý strom. Jeho stav budou ale ještě posuzovat znalci.

Andrea MUZIKANTOVÁ, mluvčí, KŘP Pardubického kraje
Chrudimští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti a případ prověřují.

Hana NÁLEVKOVÁ, redaktorka
S majitelkou lesa se nám spojit nepodařilo. Další stromy, které jsou už na obecních pozemcích, teď plánuje zkontrolovat sousední město Chrast.

Iva DOLEŽALOVÁ, místostarostka, Chrast /KDU-ČSL/
Je to velmi, velmi velká nešťastná náhoda. Je to škoda lidského života. Musíme si říct, projít si naše lesy, naše pozemky, asi se to nabízí.

Hana NÁLEVKOVÁ, redaktorka
V případě, že by za pád borovice mohla majitelka lesa, hrozilo by jí u soudu až desetileté vězení. Hana Nálevková, Česká televize, Pardubický kraj.

Reportáž najdete zde

Komentáře  

+11 # sanjasin 2023-05-16 06:59
Co to je zas za blbost, že by majiteli lesa hrozilo až 10 let, majitel těžko pozná, jestli na první pohled zdravej strom spadne nebo je shnilej, to by musel vykácet všechno v lese, aby náhodou něco nespadlo, když už je do lesů ze zákona volnej přístup. Navíc, pokud vím, tak do lesa se vstupuje na vlastní nebezpečí, takže když tam někdo jde ve větru, musí počítat s rizikem toho, že mu něco spadne na hlavu.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě