logo Silvarium tisk
Datum: 05.10.2007
Autor: Ladislav Jakub
Moderátor: Zuzana Dastychová
Relace: Minuty regionu

Moderátor
Měsíční krajina, tak se kdysi říkalo Krušným horám. Kvůli továrnám tam usychaly stromy a nově vysazeným se nedařilo. To bude ale brzy minulost. Hory se rozhodli zachránit studenti z˙Litvínova. V˙Domaslavickém údolí vysazují nové jedle.

Autor
Tisícovku malých stromků tu vysázeli studenti střední odborné školy z˙Litvínova. Ta je zaměřená na ochranu přírody. K˙ní mají všichni hodně blízko. Nevadilo jim ani to, že místo je v˙těžce přístupném terénu.

Neuveden:
Určitě bude dobrý pocit, až za pár let uvidíme výsledek.

Neuveden:
Furt ještě tam je hodně toho, co prostě jako se může a musí udělat.

Autor:
Ale taková výstavba něco stojí, zaplatil ji Ústecký kraj.

Neuveden:
My jsme letos dali 44 tisíc s˙tím, že jsme zaplatili vlastně ty sazeničky.

Autor:
Obnova celé oblasti Krušných hor by potom podle radních stála až 5 miliard korun.

Neuveden:
Jsem schopen obětovat i pár puchýřů.

Neuveden:
Sázet chtěla jet samozřejmě celá škola.

Autor
Než tyto stromy vyrostou, uplyne více než deset let. Studenti, úředníci krajského úřadu a pracovníci Lesů České republiky se ale hodně bojí nájezdu vandalů. Jedle totiž často slouží jako vánoční stromek. Proto je místo zatím ohrazené a stromky čeká i speciální postřik. Zítřkem se ale v˙obnově Krušných hor zdaleka nekončí. Už na příští roky je naplánováno vysazování dalších jedlí bělokorých, a to v˙nedalekém chráněném území Vlčí důl na Mostecku.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký druh zvěře vám působí největší škody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě