logo Silvarium tisk

I přes trvalý odpor dotčených obcí protlačuje ministerstvo životního prostředí vyhlášení Národního parku Křivoklátsko. Návrh úředníků zahrnul do parku dokonce i hřbitov v Karlově Vsi, ten se po peripetiích podařilo obci vybojovat zpět, ale další zádrhele zůstávají nevypořádané.


Celý článek najdete zde

Komentáře  

0 # schutzmeister@iex.cz 2024-01-08 12:50
Co to je proti Polandu ? 8)

https://wyborcza.pl/7,177851,30502650,lasy-panstwowe-koniec-epoki-ziobrystow.html

Tam rovnou vyhodili generálního.

"Kromě toho 15. října koaliční politici oznámili, že ukončí masové odlesňování v Polsku a 20 procent. z nich budou chráněny. A také, že v Polsku vzniknou nové národní parky. Soudě podle četnosti, s jakou nový premiér zdůrazňuje návrat do Evropy, však bude důležitá i aktivita Polska v oblasti lesní strategie, biodiverzity a obnovy přírodních zdrojů, protože to jsou základy Zeleného údělu, resp. minulá vláda ráda zdůrazňovala svou osobitost ve vnímání ochrany přírody. Je tedy jasné, že Kubica musí odejít."

A nepřidalo tomu, že sou v p.. i obchodně.
Minimální zisk a narušení nábytkáčského průmyslu.

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-ikea-zamknie-swoje-fabryki-w-polsce-koszty-produkcji-wzrosna,nId,7202763

"Ikea Industry Polska, která má u nás 16 výrobních závodů a zaměstnává cca 10 tis. zaměstnanci. Jak v rozhovoru pro web podotýká prezidentka společnosti Małgorzata Dobies-Turulska, 15 ze 17 oblastních ředitelství Státních lesů již opustilo zásady obsažené v certifikátu FSC. "

Jo, doba se mění.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě