logo Silvarium tisk
{mosimage}Generálním ředitelem Lesů ČR s.p. byl dnes jmenován Ing. Jiří Holický. Ministr zemědělství Petr Gandalovič je přesvědčen, že toto jeho rozhodnutí povede ke stabilizaci a vyrovnání vztahů v celém lesnickém sektoru.

„Státní podnik Lesy ČR se nachází v nesmírně složité situaci v důsledku chybných kroků minulých vedení. Podnik vede spory před Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže, Evropskou komisí i před našimi soudy kvůli zakázkám z minulých let. Žalobami hrozí i jednotlivé dřevařské firmy. Lesy postižené lednovou větrnou kalamitou kvůli teplému počasí navíc ohrožuje masivní výskyt kůrovce. V tuto chvíli je nutná rychlá stabilizace podniku, a proto jsem se rozhodl jmenovat nového generálního ředitele,“ komentoval nynější stav ministr Gandalovič.

Dvaačtyřicetiletý Holický, který byl počátkem letošního února řízením Lesů ČR pověřen, je zkušeným manažerem a lesnickým odborníkem. Po studiích na lesnické fakultě v Brně až do současnosti pracoval v lesnickém sektoru. Jako pověřený ředitel Lesů ČR se dokázal úspěšně vypořádat s kalamitním stavem po orkánu Kyrill. Na rozdíl od předchozího generálního ředitele má zkušenosti s prací v terénu a zná velmi dobře fungování a strukturu dřevařského trhu u nás. „Pan Holický je zkušený manažer a hlavně lesnický odborník. Spolupracovali jsme při řešení krizového stavu a mám v něho plnou důvěru,“ uvedl po jmenování Gandalovič.

Táňa Králová
tisková mluvčí MZe


Pozn. red.: Tisková zpráva LČR k jmenování J. Holického jako dočasně pověřeného ředitele a jeho profesní životopis zde.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě