logo Silvarium tisk
Název: Ministr Gandalovič přivezl plán pro dřevaře
Zdroj: Mladá fronta Dnes
Datum: 25.05.2007
Rubrika: Kraj Moravskoslezský

Ostrava - Pracovní snídaně, při níž chtěl ministr zemědělství Petr Gandalovič seznámit členy moravského dřevozpracujícího klastru se stavem příprav nových výběrových řízení v Lesích České republiky, proběhla včera v ostravském hotelu Atom.
    Situace okolo těžby dřeva je již několik let napjatá. Kvůli problémům okolo výběrových řízení nemá dnes prakticky kdo těžit, dřevařské firmy čekají na smlouvy, které jim zajistí možnosti těžby. Tuto situaci by chtěl ministr změnit.
    "Situace v lesích není kvůli výběrovým řízením, která probíhala mezi lety 2004 a 2005, vůbec přehledná," řekl ministr na tiskové konferenci, která snídani předcházela. "Teď se chceme vrátit k normálu tím, že nejprve vypíšeme výběrová řízení na práce do konce roku a poté také na střednědobé zakázky," dodal ministr.
    V nových řízeních chce stát dát více prostoru Lesům České republiky a méně dřevařským firmám. Mělo by se tak zabránit ztrátám, které mohou podle ministra činit i desítky procent těžby.
    Ministerstvem navrhovaný způsob výběru firem, které budou moci v lesích kácet, se ale dřevařům nelíbí. Každopádně se ale chtějí s ministrem znovu sejít a vzájemně sladit možnosti obou stran.
    Při řešení současné situace, kdy několik lesnických firem soudně napadlo předchozí výběrová řízení, chce ministr počkat na rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, které by mělo padnout v nejbližších měsících.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severni Morava a Slezsko

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě