logo Silvarium tisk

Národní park České Švýcarsko dnes navštíví ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Sejde se zástupci krajské samosprávy a správy parku, podívá se na místa, kde loni hořelo. V současnosti v okolí Hřenska pokračuje sanace skal a odstraňují se stromy, zničené nejrozsáhlejším požárem v historii České republiky. Na místo, kde bojovali hasiči několik týdnů s ohněm, přijede i ředitel hasičského záchranného sboru Vladimír Vlček.

Hladík, kterého jmenoval ministrem prezident Petr Pavel 10. března, přijede do Ústeckého kraje ráno. Nejprve se sejde se zástupci krajské samosprávy na úřadě v Ústí nad Labem. S nimi bude debatovat nejen o následcích požáru, ale jedním z témat by mohl být záměr vyhlásit chráněné krajinné území Krušné hory nebo stanovení nové aktivní zóny záplavového území kolem Labe. Proti tomu se postavili starostové a místní podnikatelé, obávají se konce rozvoje obcí.

Po návštěvě ústecké univerzity zamíří ministr do Českého Švýcarska. S ředitelem správy národního parku Petrem Křížem se bude bavit o bezpečnostních opatřeních a přípravě na turistickou sezonu, zajištění cesty na Pravčickou bránu a dalších záležitostech. Na cestě po území zasaženém požárem budou ministra doprovázet i starostové obcí v národním parku a jeho okolí.

Požár v Českém Švýcarsku se loni v létě rozšířil na plochu o velikosti 1060 hektarů. Policie požár vyšetřuje jako obecné ohrožení. Obyvatelé několika obcí se museli evakuovat, v osadě Mezná shořely tři domy.

ČTK

Komentáře  

+18 # Přemek 2023-03-28 14:29
Člověk,který tvrdí,že Česko se otepluje rychleji,než zbytek Evropy, je hoden být ministrem.Stačí být správně zeleně uvědomělý. Viz. celá EU.
+18 # Starý 2023-03-28 06:50
Ano, pane ministře, po vašich vyjádřeních a vyjádřeních vašich podřízených vám doporučuji tuto pro vás "výbornou a jedinečnou" strategii:
Až přijedete domů, podpalte si dům i stodolu a vaše rodina vás jistě bude chválit za to, že si postavíte do cca 100 let něco nového.....
To budete pašák a to všici kolem budou se jistě "těšit" na to co ještě neviděli.

Však jak k cizímu-státnímu, tak jak ke svému ???
Nebo vás neplatí stát a naše daně?

Pro jistotu cituje vaše slova:

„Když o tom takhle budete mluvit před médii, tak sem nikdo nepřijede. Naopak musíte říkat, že něco takového tady už za 10 nebo 15 let neuvidí,“ oponoval starostům na místě Hladík.

A pan Kříž:

„Určitě jsou všichni zváni do parku,“ uvedl Kříž s tím, že návštěvníci mohou v parku nyní vidět unikátní obnovu přírody po požáru.

A za mne:

Doporučuji zahubit tyto vlády a ministry a jejich systém a pak se těšit na unikátní obnovu !!!

Za tyto unikátní názory zasloužíte dle p. Rakušana zaslouženě přidat na výplatě a kde na to vzít ?? ... no přeci na důchodcích ....Ti vám po desetiletí zachovali a předali vše v pořádku a dnes se musí těšit na vaše "unikátní myšlení a skutky".
A ještě sledovat jak vše "vzkvétá", tak jak v našem Českém švýcarsku.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě