logo Silvarium tisk

Na toulky po šumavském národním parku vyrazilo v minulém roce 2,4 milionu turistů. To je o osm procent méně než v roce 2022, ale mnohem více než v době před covidem. Nejčastěji mířili na Modravu, k Chalupské a Jezerní slati nebo k pramenům Vltavy. „Rok 2019 byl se svými skoro 2,1 miliony návštěvníků rekordní, jenže pandemie koronaviru, která udeřila na jaře 2020, přepsala i tento nastavený rekord. V roce 2020 navštívilo národní park Šumava 2,55 milionu lidí. Jen o pár desítek tisíc návštěvníků méně jsme zaznamenali v roce následujícím,“ porovnal mluvčí Správy Národního parku Šumava Jan Dvořák.


Celý článek si můžete přečíst v MF DNES.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Domníváte se, že lesnictví potřebuje nové přístupy založené na šlechtění lesních dřevin pro vyrovnání se se současnými problémy?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě