Teď půjdeme na houby a zeptáme se, jestli rostou. Naším hostem je totiž Tereza Tejklová, známá mykoložka, vášnivá houbařka a především velká odbornice na houby z Muzea východních Čech v Hradci Králové. V historické budově muzea na hradeckém Eliščině nábřeží se koná až do soboty tradiční podzimní výstava Houby živé, jedle i jedovaté.
Na výstavě čekají zájemce také komentované prohlídky, povídání s mykology i tradiční určování donesených vzorků. Už je tedy vše připraveno a hlavně nasbíráno?
Je nasbíráno. Já jsem se zase tradičně bála, kolegové už si ze mě dělají legraci, já před výstavou nespím. Zdá se mi pokaždé, že tam budou prázdné stoly a že nám lidi budou nadávat. Tak letos určitě nebudou nadávat, protože prázdné stoly rozhodně nejsou. Dokonce jsem konstatovala, že některé by měly být i delší, protože hub tam máme opravdu hodně. Zatím to nemáme ani spočítáno, ale ve spodním patře, kde jsou klasické lupenaté a hřibovité houby, je okolo 350 druhů. A to nepočítáme horní patro, kde jsou choroše, kuřátka, lišky a různé rosoly.
Celý rozhovor najdete zde.













