logo Silvarium tisk

Vratislav Mynář, dnes už bývalý kancléř, si v tichosti přisvojil pravomoc, která mu umožnila takřka bez omezení střílet zvěř v lánských honitbách. Po výtce Nejvyššího kontrolního úřadu totiž změnil zřizovací listinu lesní správy.

Stačilo doplnit 17 slov. Sedmnáct slov, které kritizované lovy kancléře Vratislava Mynáře v prezidentských honitbách legalizovaly.
Byl v tom zjevný rozpor: Nejvyšší kontrolní úřad v dosud neveřejném protokolu kritizoval Mynáře za to, že lovil v lánské oboře jen s pozvánkou lesního správce a svého podřízeného Miloše Baláka. Kontroloři se opírali o konkrétní odstavec zřizovací listiny.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+8 # lesmistr 2023-03-12 22:50
Pokud došlo prokazatelně k úpravě vyhlášky pro Lánskou oboru až v roce 2022, potom všechny předchozí bezpoplatkové lovy, Mynářovy a Balákovy podvody a mnohamilionové finanční úniky byly, a věřím, že jsou, dohledatelné a nadále zůstávají nepromlčenými trestnými činy. Za 10 roků to budou desítky milionů. Tomu budou odpovídat i tresty. Bylo by vhodné, aby byl pověřen dohledáním podvodů, tedy kromě orgánů v trestním řízení, ředitel Rus, ať ukáže, zda to skutečně myslí vážně. Nejen personál ví, co se dělo. A pokud nový ředitel zazdí jenom jeden podvod, ať se loučí. Oni mu kamarádi zajistí třeba místo zpátky u státních lesů.
Ceník za poplatkové lovy je známý. Jelen hodnoty
od 185 bodů CIC a výše - od 150 do 300.000 Kč.
Za 1 trofej!!
Že bylo uloveno celkově kolem 100 medailových jelenů, daňků a muflonů a jelenů sika ročně, je, věřím, dohledatelné. Kolik miliónů měl být příjem jenom za tyto trofeje za rok, lze spočítat. Kolik oficiálně inkasovala správa a kolik kancléř a ředitel za tzv. protislužby nebo dary, na to snad brzy dojde. Nemálo jedinců, kteří "dostali" od Mynáře odlov trofejových jelenů kolem 200-220 bodů CIC se tím již několik roků chlubí. A nezůstalo jenom u jelenů.
Obelhaný prezident, pokud nelhal o své vůli??!!, oznámil, že Mynář ulovil asi 20 kusů zvěře, vesměs nevhodné pro chov!! A ten soupis ( a ceny!!) jím ulovené trofejové zvěře, to je pokračování lží a podvodů. Jeden loupežník dostal milost. Ten druhý chtěl pro sebe abolici, ale už to nestihl. Jak obrovskou drzost projevil Balák, když prohlásil, že musí nechat vystřílet v oboře asi 700 kusů zvěře,
jinak ji neuživí. Je i tato lež trestná? Lež nejspíš ne, ale co se za ní skrývá , to ano.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě