logo Silvarium tisk

Na projekty proti klimatickým změnám dostanou pražské radnice od magistrátu letos dotace v celkové výši 23,87 milionu korun, což je meziročně více. Peníze budou moci využít například na výsadby stromů, úpravy zeleně nebo projekty zadržování vody v krajině. Rozhodli o tom dnes pražští zastupitelé. Projekty radnice udělají jako součást takzvaného klimatického plánu, který Praha schválila. Plán zahrnuje záměry na zlepšení životního prostředí a snížení emisí.

Podporu získají od města především projekty ke zlepšení životního prostředí ve třech oblastech. První je výsadba stromů nebo keřů a údržba zeleně, druhou například revitalizace ploch, obnova cest nebo mobiliáře a poslední zahrnuje projekty k zadržování vody a hospodaření s dešťovou vodou.

Podle schváleného klimatického plánu chce hlavní město snížit emise skleníkových plynů o 45 procent do roku 2030 a o 100 procent do roku 2050.


ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě