logo Silvarium tisk

Za pět let kůrovcové kalamity se podíl smrku na majetcích Lesů města Brna snížil ze 34 na 18 procent. Nejpočetněji zastoupený je tak nyní dub s 24 procenty. Vrcholu už kalamita dosáhla v letech 2019 a 2020, loni pokračoval pokles objemu těžby na 41 000 metrů krychlových, což je dokonce méně než před kalamitou. Vplývá to z výroční zprávy podniku ve Sbírce listin. Loni také poprvé po několika letech klesl objem peněz vydaných na pěstební činnost, šlo o 38 milionů korun.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+1 # schutzmeister@iex.cz 2023-11-09 12:26
Brňákům, těm je hej, zas tam zasejou doubek.

Co budou ale sázet v těch Alpách, bych rád viděl.

https://www.waldverband.at/borkenkaefersituation-in-osttirol-und-oberkaernten-weiterhin-kritisch/

" Vídeň, 6. listopadu 2023 (aiz.info). – Ve východním Tyrolsku a Horních Korutanech pokračuje masový rozmach kůrovců s nezmenšenou dynamikou. V roce 2023 došlo také k trvalému napadení na velké ploše a množství poškozeného dřeva bude pravděpodobně v podobném rozsahu jako v loňském roce, uvádí Federální středisko pro výzkum lesů."

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě