logo Silvarium tisk
Název: Na polomové dřevo útočí nenechavci ve velkém
Zdroj: Kolínský deník
Datum: 24.01.2007
Podtitulek: Zloději svým jednáním ohrožují vlastní život
Autor: Ondřej Dvořák
Rubrika: kolínsko

Kolínsko - Až překvapivě rychle nastoupily do lesních porostů nenechavci, jimž nedalo spát vědomí, že po hrozivém vichru, který v noci ze čtvrtka na pátek zachvátil celou republiku, se v lesích povaluje spousta dříví z polámaných stromů. Často své jednání ospravedlňují. "Aspoň to někdo uklidí, lesníci to nemohou stihnout. A když si nějaká babka vezme roští do kamen, tak na tom nevidím nic špatného," myslí si třeba Ladislav Ulrich z Ve- letova. Mnozí z těchto lidí si ale neuvědomují, že bezprostředně ohrožují svůj život. "Už v sobotu jsme bohužel zaznamenali případy, jak naprostí laici s absolutní nezkušeností kradli a řezali ty napružené a polámané stromy, kde je velký problém i pro profesionála, který tuto práci dělá dnes a denně, aby se mu něco nestalo," řekl František Bálek, jednatel společnosti Kolínská lesní, které orkán polámal stromy v celkovém množství okolo pěti tisíc kubických metrů. "O těch pár zlámaných kmenů v této chvíli nejde tolik, jako o zdraví těch lidí, kteří se v přitom v porostu pohybují," dodal.

Foto - Dřeva ze zlámaných stromů leží v lesích spousta. Ale pozor, k mání není!
Ilustrační Foto - Archiv

Ondřej Dvořák

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký druh zvěře vám působí největší škody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě