logo Silvarium tisk

Mládě se letos povedlo vyvést dokonce také dravci po otravě karbofuranem. Rekordní počet hnízdících orlů mořských zaznamenali letos ochranáři na Vysočině. Nenastanou-li nějaké komplikace, mohla by mláďata těchto chráněných dravců vyletět z pětadvaceti hnízd napříč celým krajem. Vyvést potomka se podařilo dokonce i orlu mořskému, který byl zkraje letošního roku přiotráven nervovým jedem karbofuran. Zvíře bylo tehdy nalezeno u rybníka v blízkosti vesnice Benátky, místní části Ždírce nad Doubravou. Ptáka se tehdy povedlo zachránit a po léčbě v Záchranné stanici Lipec jej také následně vypustit zpátky do volné přírody.


Celý článek najdete v Mladé frontě dnes.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě