logo Silvarium tisk

Novou šanci dostává okolí Apollónova chrámu u Mlýnského rybníka mezi Břeclaví a Lednicí. Zpustlé území chce dát dohromady parta okolo Břeclavana Ludvíka Ševčíka. V minulosti rybník lákal ke koupání tisíce lidí. Břeclavsko – Nadační fond Apollo. To je název fondu, který kvůli obnově území mezi Břeclaví a Lednicí založili místní nadšenci. „Záměrem je vrátit vzhled, jaký mívalo kdysi za Lichtenštejnů. Chtěli bychom to tady vyčistit, aby se zde opět dalo koupat, ležet na louce, opalovat se, procházet se a oddychovat. Chceme, aby to tady bylo opět krásné tak dřív,“ řekl Ludvík Ševčík.


Celý článek najdete v Brněnském deníku.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Domníváte se, že lesnictví potřebuje nové přístupy založené na šlechtění lesních dřevin pro vyrovnání se se současnými problémy?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě