logo Silvarium tisk

Poslanci Evropského parlamentu dne 17. 12. 2025 odsouhlasili odklad účinnosti nařízení EUDR.

Následně 18. 12. 2025 Rada EU tyto změny formálně potvrdila.

Odložení účinnosti je pro velké hospodářské subjekty a obchodníky do 31. 12. 2026. Pro malé podniky a soukromé osoby (s ročním obratem do 10 milionů eur a méně než 50 zaměstnanci) je odklad do 30. 6. 2027.

Mimo samotného odložení byla odsouhlasena celá řada úprav a změn EUDR, se kterými se musíme detailně seznámit a následně upravit veškeré materiály, informace a návody publikované na našich webových stránkách.

Celou zprávu najdete zde.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Jaký je váš postoj k odkladu EUDR o další rok a revizi nařízení?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS Národní lesnický institut ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě