logo Silvarium tisk

Autor: Neuveden
Moderátor: Markéta Holatová
Relace: Snídaně s Novou

Moderátor
A teď výborná zpráva pro milovníky přírody. Naprostou novinku pro příznivce turistiky a nocování v přírodě připravuje šumavský národní park. A to zřejmě už pro příští letní sezónu. Správci chráněného území chtějí lidem umožnit na několika místech tzv. nocleh pod širákem.
Autor
Turistům dobrodruhům se v Národním parku Šumava zřejmě otevře dosud nevídaná možnost. Už v příští letní sezóně by tady lidé mohli přespávat přímo pod širým nebem. A to na šesti až sedmi vyhrazených místech.
František Krejčí, ředitel Národního parku Šumava:
Šumavu navštěvují turisté, vysokohorští turisté, kteří se pohybují krajinou s batohem na zádech a všechno, co potřebují i k přenocování v přírodě, si nesou sebou. Tak je to přesně ten typ našich návštěvníků, pro které tento náš nový projekt bude určen.
Autor
Chování ve volné přírodě a na místech, která by měla být určena k přenocování, budou pravidelně hlídat správci parku.
František Krejčí, ředitel Národního parku Šumava:
Rádi bychom umožnili přenocovávání pod širým nebem tomu člověku, který umí sofistikovaně bezeškodně přespat ve volné přírodě.
Autor
Pobyt na každém místě by měl být omezen na jednu, maximálně dvě noci.
František Krejčí, ředitel Národního parku Šumava:
Byla by to klasická pěší trasa skrz celou délku území našeho národního parku.
Autor
Projekt zatím naráží na překážky. Pokud je vedení parku vyřeší, tak by se Šumava stala prvním místem v zemi, kde by bylo možné přenocovat v národním parku přímo v přírodě.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký druh zvěře vám působí největší škody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě