logo Silvarium tisk
Název: Národní park žádá biocidy
Zdroj: Tachovský deník
Datum: 30.04.2007
Autor: ki
Rubrika: Mikroregion

Šumava/Kvůli zajištění maximální možné ochrany lesních ekosystémů před gradací lýkožrouta smrkového a z důvodu ochrany lesních porostů okolních vlastníků podala Správa NP a CHKOŠ na Ministerstvo životního prostředí ČR žádost o výjimku ze zákona o ochraně přírody a krajiny. Výjimka se týká možnosti použití biocidů v lesních porostech národního parku (II. zóny). Žádost byla podána včetně diferencovaných podmínek použití biocidů tak, aby bylo jejich aplikací eliminováno poškození přírodního ekosystému," upřesnil mluvčí šumavského parku Radovan Holub. V žádném případě ale podle něj nebude prováděna celoplošná aplikace, ale jen individuálně na jednotlivé kmeny. Použití bude omezeno podle lesnické typologie, aplikace nebude prováděna na stanovištích ovlivněných vodou. Z aplikace bude vyloučeno území se speciálním vodoochranářským režimem.

(ki)

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě