„Lýkožrout smrkový je jen jedním z mnoha tisíců druhů kůrovců, ale dnes ho tu zná každý kvůli tzv. mediální kůrovcové kalamitě. A není to ani tak, že by tento lýkožrout zničil naše lesy,“ říká profesor lesní entomologie Jiří Hulcr. Nejde jen o naše stromy, podobné problémy se vyskytují v dalších částech světa, a to hlavně ze dvou důvodů.
Celý článek najdete zde
Naše lesy nesežral kůrovec, ale klimatická změna, tvrdí entomolog Hulcr (ČRo - plus.cz)
Monitoring médií
- pátek 19. červen 2026
- Ekologové: Jmenování Straky do čela ČIŽP může oslabit ochranu české přírody (ČTK)
- V Plzeňském kraji se loni vytěžilo méně dřeva než předchozí rok. I tak je region druhý v republice (irozhlas.cz)
- Invazní patogen ohrožuje evropské lesy, škody mohou přesáhnout stovky milionů eur ročně (ldf.mendelu.cz)
- Pozvánka na 5. ročník Lesnického dne 2026 (fld.czu.cz)
- Lesy ČR vrací vodu do krajiny i díky dokončené revitalizaci Ospitského potoka (lesycr.cz)
- Lidé v Sušici vyhlásili boj invazní netýkavce, budou ji vytrhávat u Otavy (ČTK)
- Výzkum MENDELU o dopadech požárů na suchomilné brouky ocenila britská Královská entomologická společnost (mendelu.cz)
- Legendární sherwoodský dub spojený s Robinem Hoodem odumřel (ČTK)
- čtvrtek 18. červen 2026
- Zástupci opozice kritizují nové ředitele ČIŽP a KRNAP, označují to za výsměch (ČTK)
- Ministr Červený jmenoval ředitelem KRNAP Petra Moravce, odborníka na těžební technologie. Tento krok vyvolává obavy o směřování národního parku (hnutiduha.cz)















Komentáře
vědci lesy nezachrání, může to být jen motivovaný vlastník lesa !!!
Ovšem dnešní motivace je záporná, v lese si dělá kdo chce co chce, lidi lesy rabují, i když je nevlastní a stát v rabování pokračuje zvyšováním daní a různých příkazů a škatulkováním co je dobře a co ne....
Tak jen tak dál za zničení našich lesů....
Ovšem stát si nikdy nepřizná, že nařízeními...příklad em vypsat veřejné zakázky na zpracování NT pohnojil co šlo!!! To by politici nepřekously takový přehmat....
A tak to jde dál a dál, tak si páni politici dál zvedejte platy a brebendy, aby jste mohli dále bez jakékoli odpovědnosti ničit a ve sněmovně breptat.....