logo Silvarium tisk
Autor: (ag)
Rubrika: TÝDENÍK KLATOVSKA
Vimperk/Správa šumavského národního parku skončí za dva týdny s likvidací polomů po lednové větrné smršti. Řekl to Libor Hošek ze správy parku. Dřevorubcům zbývá vytěžit už jen okolo 10 000 metrů krychlových dřeva z 839 000 m3 vyvrácených nebo zlámaných stromů. Do toho ale správci parku počítají 138 000 m3 dřeva, které podle předpokladů nechají ležet. "Oficiálně jsme oznámili, že v úterý 16. října se uskuteční poslední zasedání kalamitního štábu," uvedl Hošek. Vše ale závisí na počasí. Občasný déšť totiž brzdí přibližování dřeva, tedy stahování klád k místům, kam pro ně může přijet tahač.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký druh zvěře vám působí největší škody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě