logo Silvarium tisk

Na unikátní rozsáhlou síť stezek pro cyklisty, Singltrek pod Smrkem, se v roce 2022 začali po pandemii opět vracet uživatelé. Projekt ve frýdlantském výběžku vznikl před přibližně 10 lety za spolupráce expertů, Lesů ČR a místních obcí. Minulý rok fotobuňka ve dvousměrném úseku za koupalištěm v Novém Městě pod Smrkem zaznamenala celkem 63 tisíc průjezdů. Taková vytíženost představuje návštěvnost více než 32 tisíc uživatelů. Je to přibližně o 15 % více než v kovidovém roce 2021.

Projektant stezek Singltrek, Tomáš Kvasnička, to komentuje: Jsme rádi, že stezky Singltreku pod Smrkem mohou opět dávat radost uživatelům z ČR, Polska, Německa a zbytku Evropy. Singltrek pod Smrkem je pilířem cestovního ruchu ve Frýdlantském výběžku, přitom se jedná o projekt, který je velmi citlivý k okolní přírodě a lesnímu hospodářství.

I přes meziroční nárůst se jedná pokles proti silné pětiletce mezi roky 2015 a 2020. Tehdy navštívilo Singltrek pod Smrkem až přibližně 45 000 návštěvníků ročně. Přitom není jednoduché určit, zda je pokles způsobený poměrně deštivým rokem, nebo zda poukazuje na úbytek přízně, kterému se Singltreku pod Smrkem u návštěvníků dostává. Experti, kteří stezky vyprojektovali, dlouhodobě poukazují na nedostatky v péče o ně, které podle nich zatím nebyly úspěšně vyřešeny. Znamená to, že světová kvalita, ve které projekt vzniknul, se postupně vytrácí. Pro Nové Město pod Smrkem to může znamenat problém.

Starosta Nového Města pod Smrkem Petr Černica k tomu dodává: Pro naše město a okolí je Singltrek pod Smrkem důležitý hlavně z hlediska cestovního ruchu, proto musíme dbát na údržbu těchto stezek a okolí. Jsem rád, že po nepříjemné pauze covidových let k nám zase začali vracet návštěvníci.

TZ Singltrek, s.r.o.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě