Radka STEJSKALOVÁ, redaktorka
Některé dřevařské firmy chtějí zrušit smlouvy se státním podnikem Lesy České republiky uzavřené po loňských tendrech, píšou o tom Lidové noviny. Smlouvy, od kterých nejde odstoupit bez zaplacení sankce, jsou podle lesníků kvůli současné finanční krizi likvidační. Firmy tvrdí, že pokud prodávají dřevo samy, tratí na každém vytěženém kubíku pět set až sedm set korun. Jejich zástupci chtějí s lesy i ministerstvem zemědělství vyjednat nové podmínky.
Monitoring médií
- úterý 23. červen 2026
- ČSÚ: Plzeňský kraj má mezi kraji 2. nejvyšší podíl lesů, nové výsadby se snížily (ČTK)
- Výlet do lesa se může prodražit: Řidiči často parkují tam, kde jim hrozí vysoká pokuta (centrum.cz)
- Studie: Vznik stromů během evoluce umožnila schopnost přežít sucho (ČTK)
- Den myslivosti návštěvníkům hravou formou představil, co obnáší péče o les a přírodu (ceska-trebova.cz)
- Německý myslivec natáhl dráty přes cyklostezku, chtěl zabránit jejímu využívání (ČTK)
- pondělí 22. červen 2026
- Oznámení o proběhlém výběrovém řízení na vedoucí ústavů LDF MENDELU (ldf.mendelu.cz)
- Přeshraniční spolupráce lesníků na adaptaci lesů na změnu klimatu se blíží do finále (lesycr.cz)
- Lázeňské lesy čelí další stížnosti. Tentokrát jde o poškozený biotop (karlovarsky.denik.cz)
- Odstraňování napadených jasanů v Satalické bažantnici (satalice.cz)
- Jan Šejnoha z Frýdlantu porazil konkurenci, lesy mají nového krále motorové pily (liberecky.denik.cz)
















