logo Silvarium tisk
Název: Nová pamětní deska přibyla na opraveném domě ve městě
Zdroj: Českokrumlovský deník
Datum: 22.05.2007
Autor: zuky
Rubrika: českokrumlovsko


Český Krumlov/Stavitele známého Schwarzenberského plavebního kanálu připomíná nová černá pamětní deska se jménem Josefa Rosenauera, která před několika dny bez jakékoliv slávy přibyla na nově opravenou fasádu domu čp. 54 na Latránu naproti Červené bráně. Stavitelovo obdivuhodné dílo, Schwarzenberský plavební kanál, o víkendu slavnostně přivítalo turistickou sezonu, a tak se v jeho části opět plavila polínka jako za dob, kdy byl kanál používán pro dopravu dřeva. Deska na domě čp. 54 připomíná, že pod jeho střechou v březnu roku 1804 zemřel Josef Rosenauer, stavitel nejenom Schwarzenberského, ale také Vchynicko - tetovského kanálu, geometr, plavební ředitel, čestný občan Vídně i Prahy a občan Českého Krumlova. "Pamětní deska měla být podle plánu na domě odhalena už v roce 2004 v rámci konference Využití díla Josefa Rosenauera pro rozvoj regionu Šumavy, kterou pořádaly Lesy ČR, s. p., Správa Národního parku a CHKO Šumava, ale objekt čekala oprava. Deska tedy téměř tři roky ležela ve skladu," řekl plavební ředitel Hynek Hladík.

(zuky)

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě