logo Silvarium tisk
Název: Nové hospodaření v Lesích ČR
Zdroj: Haló noviny
Datum: 24.05.2007
Autor: svo
Rubrika: Z DOMOVA

PRAHA - Nová koncepce fungování státního podniku Lesy ČR klade důraz na péči o krajinu a ochranu životního prostředí a zároveň umožní větší spoluúčast krajů na jeho řízení, kontrole a rozvoji regionálních funkcí. Podle nového podnikatelského konceptu zůstanou Lesy ČR i nadále státním podnikem.
Uvedl to mj. ministr zemědělství Petr Gandalovič (ODS) na včerejším setkání s novináři. Hlavní ekonomický příjem podniku tvoří obchod se dřevem. Zisky z prodeje dřeva, se vrací do lesů v podobě investic do jejich obnovy a péče o krajinu. ŻJdeme směrem k tržní ceně dřeva. Není možné aby naše lesy, které mají největší potenciál v Evropě, měly zároveň i nejhorší hospodářské výsledky. Lesy ČR se musí stát dobrými hospodáři,® doplnil ministr. Podle nové koncepce lesnické firmy budou mít až 50 % dřevní hmoty k vlastnímu zhodnocení. Rozdíl oproti minulosti spočívá v lepší evidenci. Dalších 50 % hmoty budou Lesy ČR obchodovat samy, stejně jako v minulosti. Ovšem s tím, že nebude použit neprůhledný systém zpětného odkupu dřeva. Toto dřevo zůstane ve vlastnictví Lesů ČR a ty je budou prodávat formou akcí regionálním a významným partnerům. Jako doplňkový způsob má být malé množství dřeva (pět až deset procent) použito pro aukční systém těžby.

(svo)

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě