logo Silvarium tisk
Název: Novinky v Lesích ČR
Zdroj: PRIMA TV
Datum: 24.05.2007
Autor: Neuveden
Moderátor: Michaela Militká
Relace: Minuty regionu - Severní Morava

Moderátor
Nový způsob obchodování se dřevem a způsob zadávání veřejných zakázek obhajoval dnes v Ostravě ministr zemědělství Petr Gandalovič. Zpracovatele dřeva totiž podezírají státní podnik Lesy České republiky, že chce kontrolovat větší část lukrativního prodeje dřeva.

Autor
Nová koncepce Lesů České republiky nevyřazuje ze hry lesnické firmy, ujišťuje ministr Gandalovič a zároveň rozptyluje obavy moravskoslezských zpracovatelů dřeva, že přijdou o práci. Po hurikánu Kyrill se totiž těží dřevo jen v kalamitních oblastech.

Petr Gandalovič, ministr zemědělství:
Moravskoslezští dřevaři musejí být teď v této době závislí právě na tom dřevě, které je sem přiváženo z těch kalamitních oblastí.

Autor
Velkým problémem našich lesů jsou ale i bezohlední motorkáři.

Miroslav Kocián, Myslivecký spolek Ostrava:
Honí zvěř po stezkách, jezdí do porostů. Existuje lesní stráž, ovšem lesní stráž, mě se ještě nepodařilo ji v lese nikdy potkat.

Petr Gandalovič, ministr zemědělství:
Je vždy potřeba pravděpodobně zavolat na pomoc Policii České republiky, která by měla na místě zasáhnout. Protože skutečně někteří z těch lidí jsou velmi agresivní.

Autor
Podle ministra Gandaloviče není problém v zákonech. Jde o to, aby lidé projevy vandalství hlásili a policie by pak měla vůči vandalům využít všechny své pravomoci.Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě