logo Silvarium tisk

Jana Petrová, moderátorka
Kvůli možnému porušení zákona v chráněných lokalitách zahájila správa Národního parku Šumava řízení proti Městským lesům Kašperské Hory. Podle Správy lesníci vážně poškodili okolí Pěnivého potoka. Městské lesy se brání tím, že těžily kůrovcové dřevo a lokalitu chtějí uvést do původního stavu.

Lubomír Smatana, redaktor
Z fotografií, které pořídili strážci Národního parku, je zřejmé, že těžaři do lokality zasáhli velmi významně. Účastníkem správního řízení je také hnutí Duha. Jeho expert Jaromír Bláha označuje poškození lokality za největší na Šumavě v uplynulých 20 letech.

Jaromír Bláha, odborník na ochranu lesů, Hnutí DUHA
Takhle brutální zásahy by se neměly uskutečnit ani v obyčejném hospodářském lese mimo Národní park. Tady to vidíme v přírodě blízké zóně Národního parku.

Lubomír Smatana, redaktor
Jednatelka Městských lesů Jana Naušová považuje důsledky rozsáhlé těžby a přibližování dřeva za nevyhnutelné. S pokutou od Správy Národního parku počítá.

Jana Naušová, jednatelka, Městské lesy, Kašperské Hory
Nepochybuji o tom, že dostaneme pokutu, jo.

Lubomír Smatana, redaktor
Pokuta se může vyšplhat až do výše 2 000 000 Kč. Lubomír Smatana, Radiožurnál.

Jana Petrová, moderátorka
A další podrobnosti o sporu přineseme v ranním Radiožurnálu před třičtvrtě na 9.

ČRo Radiožurnál

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě