logo Silvarium tisk
Název: O firmy bude boj
Zdroj: Českokrumlovský deník
Datum: 23.01.2007
Autor: zuky
Rubrika: českokrumlovsko

Českokrumlovsko - Těžké úkoly mají před sebou těžařské lesnické společnosti a firmy. Před nimi leží dlouhé období, kdy budou doslova na roztrhání.
"Řešení kalamity nejenom na Českokrumlovsku, ale i v celé republice bude velice složité, protože polomy bude třeba zpracovat co nejrychleji," přitakal Pavel Kratochvíl, ředitel akciové společnosti Lesy Vyšší Brod. "Naši lidé už v pátek začali s prořezáváním cest, i když ještě foukal vítr. Nejprve ale bude třeba se s vlastníky lesů dohodnout a vyřešit podmínky spolupráce legislativně, protože v současnosti nejsou platné smlouvy. Navíc bude vyhlášena mimořádná situace. Ovšem nejpozději od úterka se musí práce na zpracování polomů rozjet naplno," řekl.
Nejprve je třeba vyklidit cesty, aby situaci v lesích bylo možno zmapovat a dřevo svážet z lesa. Pomoc ze zahraničí se nedá očekávat, protože Rakousko odhaduje škody asi na pět milionů kubíků a Německo je na tom ještě hůř.

(zuky)

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký druh zvěře vám působí největší škody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě