logo Silvarium tisk

Ústecký kraj - Až do 20. října můžete hlasovat pro Strom roku 2020. Za Ústecký kraj je nominovaný Vrakodávný veledub ze Žiželic.

Odborná porota vybrala Vrakodávný veledub ze Žiželic mezi dvanáct finálových stromů, které se ucházejí o vítězství v celostátní anketě Strom roku 2020. Hlasování, které odstartovalo v úterý 21. července, je zpoplatněno. Vybrané peníze se použijí na novou výsadbu a péči o stromy. Mezi finalisty charitativní ankety se 450 let starý dub letní dostal díky svému zajímavému a především silnému příběhu. Soutěží pod názvem Otec lesů - Vrakodávný veledub, přičemž označení „Vrakodávný" získal od zpevňovacích obručí, které jsou dnes již zrezlé a zohýbané a díky kterým strom působí jako vrak. Tento dutý dub několikrát vyhořel a i přesto stále žije a roste, dokonce dal vzniknout dalším mladým stromkům. Obvod kmene tohoto majestátního stromu dosahuje neuvěřitelných 930 centimetrů.

Celý článek najdete v týdeníku.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Kterou z hlavních změn v návrhu novely lesního zákona byste nejvíce přivítali?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě