logo Silvarium tisk

Bohumil KLEPETKO, moderátor
--------------------
Správa šumavského parku kompletně vyměňuje poválkové chodníky, po kterých se turisti můžou dostat až do nejchráněnějších míst. Nové dřevěné chodníky budou širší a vstřícnější k vozíčkářům.

Zdeněk MLNAŘÍK, redaktor
--------------------
Tříjezerní slať kolem šumavských rašelinišť. Sem je možné přijít jen po dřevěném chodníku. Ten původní už byl ve špatném stavu. A vzhledem k vysoké návštěvnosti i úzký.

Jan DVOŘÁK, mluvčí Správy NP Šumava
--------------------
Tenhle původní chodník je vybudován ze smrkového dřeva, které vydrží tak zhruba pět let. A pak se absolutně rozpadá. Na druhou stranu právě tenhle nových chodník, který se dělá, tak tam je velký rozdíl v použitém materiálu, protože to je z modřínového dřeva.

Zdeněk MLNAŘÍK, redaktor
--------------------
Na Tříjezerní slati je třeba opravit zhruba 180 metrů chodníku. Kvůli tomu bude oblast pro turisty do konce října uzavřena.

Jakub POBŘÍSLO, dělník
--------------------
Podle toho, jak se klikatí ten profil cesty, tak se zvládá kolem 20 až 30 metrů.

Zdeněk MLNAŘÍK, redaktor
--------------------
Nová stezka by měla vydržet minimálně 10 let. Navíc je 1,5 metru široká.

Antonín CAIS, vedoucí truhlářské dílny NP Šumava
--------------------
Takže teďko tam vozíčkáři mohou dojet až k tomu jezeru.

Zdeněk MLNAŘÍK, redaktor
--------------------
-Právě vozíčkáři dělají pro vedení parku i revize chodníků. Během září už správa rezervace kompletně opravila i stezku k jezeru Laka nedaleko Prášil. K stávajícímu chodníku přibylo dalších 65 metrů. I tady byla poválka rozšířena, kvůli bezpečnosti vozíčkářů. Poválkové chodníky protínají asi čtyři kilometry nejchráněnějších oblastí. Nové úseky dělá správa parku třeba na Medvědí stezce nebo u Červeného potoka. Celkem za 150 000 korun. Zdeněk Mlnařík, Česká televize, Šumava.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě