logo Silvarium tisk

Hodonín bude i letos pokračovat v obnově rozlehlého území zvaného Bažantnice, které před dvěma a půl lety poničilo tornádo. V lokalitě město pracuje na několika projektech souběžně. Některé, třeba lesopark, cyklostezku nebo rekonstrukci školy, rozpracovalo již před tornádem a následně muselo aktualizovat, jiné, jako je třeba sportovní hala, přibyly po přírodní katastrofě. Letos se otevření dočká třeba Dům přírody hodonínské Dúbravy, uvedl v hodonínském zpravodaji Dalibor Novák z odboru rozvoje města.

U některých projektů radnice pracuje na posledních stupních dokumentace. „Začátkem roku očekáváme vydání stavebního povolení na obnovu dětského městečka. Na jaře zde navíc počítáme s přednostní výsadbou zeleně, v druhé polovině roku plánujeme zahájení stavebních prací. Očekáváme i zahájení stavby psího útulku a rekonstrukce sportovní haly v ulici Lipová alej," uvedl Novák.

Rekonstrukce haly vyjde na přibližně 60 milionů korun a patří mezi největší akce, s kterými letošní rozpočet počítá. Hodonín bude hospodařit s příjmy 752,8 milionu korun a výdaji 1,03 miliardy korun.

Po stavební stránce hotová je přeměna někdejšího Centra ekologické výchovy v dům přírody. Do jara by tam měla být dokončena také obnova přilehlé zahrady. V plánu je finální etapa výsadby stromů. Město nechá napříč areálem vysadit kolem 200 stromů a několik stovek keřů. „Proti předchozím třem etapám, které se uskutečnily komunitně, zajistí tyto výsadby odborná firma, a to včetně nezbytné následné péče. V příměstském lese plánujeme vybudování povalového chodníku. Díky němu si budou moci návštěvníci prohlédnout tu část lesa, která po tornádu nebyla odtěžena a je ponechána přirozeným procesům," doplnil Novák.

V plánu je také rozšíření sportovního areálu ze současných čtyř na sedm hektarů. Město počítá i s obnovou parku před Základní školou U Červených domků. Na té se podílí Nadace Proměny Karla Komárka, která organizačně i finančně podporuje další čtyři projekty v lokalitě.

Hodonín už má za sebou třeba rekonstrukci ZŠ U Červených domků za téměř 80 milionů korun, s kterou začal hned po tornádu, nebo vybudování další etapy stezky pro chodce a cyklisty ve Velkomoravské ulici. V příměstském lese přibyly stromy a vznikla nová broukoviště, která pomáhají zvyšovat biodiverzitu a mají i edukativní funkci. Na obnovu lesa také město loni v listopadu vyhlásilo veřejnou sbírku. Na transparentním účtu je nyní 507.054 korun, přičemž půl milionu darovala městská odpadová firma TESPRA Hodonín.


ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě