logo Silvarium tisk

Kůrovcová kalamita a sucho poznamenaly v uplynulých letech lesy v Česku více než v jakékoli jiné evropské zemi. Zdejší lesy dokonce jako celek začaly v roce 2018 uvolňovat více oxidu uhličitého, než ho zvládaly pohltit. A to kvůli masivní těžbě a využití získaného dřeva například jako paliva. Spousta vlastníků se o svůj les postarala. Jsou ale i takoví, kteří ani nevědí, kde přesně les vlastní. „Najali si na to firmu. Firma pracovala tak, jak měla. Mnohdy ti vlastníci nedostali ani adekvátní peníze za to vytěžené dřevo. Takže bohužel většinou ten největší nepořádek v těch lesích zůstal po těch drancujících firmách, které s kalamitou přišly. A naštěstí s ustupující kalamitou doufáme, že odcházejí. Někteří odcházejí, někteří krachují,“ říká odborná lesní hospodářka z Pacovska Kateřina Prušová.


Celý článek najdete zde.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Považujete osiku za vhodnou přípravnou dřevinu?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě