7.10.2008
Společnost-Stalo se
Mezi priority v činnosti krajského zastupitelstva řadí kandidát za ODS Jan Zahradník vyrovnané hospodaření, obnovu silnic druhé a třetí třídy, výstavbu rychlostní komunikace R-4 a železničního koridoru.
Cílem ODS je podle Zahradníka zobchodovat za rozšíření Temelína výstavbu dálnice. "S touto kartou v ruce můžeme s vládou hrát. A není to jen dálnice, ale třeba i rychlostní komunikace R-4. Elektrárny jako ČEZ by se se svými velkými zisky měly na rozvoji okolí v kraji podílet. Vláda s námi již o tomto jedná," řekl Zahradník. Vztahy a rozhovory o Temelínu s Rakouskem jsou již dnes podle něj kultivované a rozhovory na toto téma jsou v dnešní době pravidelné a dalo by se říct povinné. K otázce ukládání jaderného odpadu řekl: "To, co dnes nazýváme odpadem, může být v budoucnosti využitelným zdrojem."
Uložiště by se podle něj zatím stavět nemělo, maximálně by se mělo mluvit o meziskladech v řádech desítek let. Z alternativních zdojů výroby elektrické energie podporuje ODS využití biomasy a solární energie, naopak nepodporuje stavbu takzvaných "větrníků". Lesy na Šumavě bojují s napadením škůdci, kterými jsou ve velké míře poškozovány. "Proti kůrovci je samozřejmě potřeba zasahovat a bránit jeho dalšímu postupu. Bohužel se tak děje v rozporu se zákonnými procedurami," řekl k tomuto Zahradník a dodal, že v této oblasti má zodpovědnost příslušný resort vlády a vláda by také měla situaci projednat a řešit.
Výzkum agentury STEM o Národním parku Šumava, který zadal ministr životního prostření Martin Bursík a v dnešní předvolební diskusi v Českých Budějovicích zmínil kandidát za Stranu Zelených Jiří Guth, označil Jan Zahradník za součást krajské předvolební kampaně Strany zelených a dodal, že bylo dosud nevídané, aby vláda do krajských voleb vstupovala.
Osm let svého působení v čele jihočeské samosprávy a program založený na jihočeských hodnotách jsou podle Jana Zahradníka dostatečným argumentem proč volit právě jeho.
Monitoring médií
- pátek 30. leden 2026
- O šéfa státních lesů se uchází čtyři kandidáti, favoritem je Vojáček (seznamzpravy.cz)
- O místo generálního ředitele státních Lesů ČR se ucházejí čtyři lidé (ČTK)
- Stát rozdává pokuty za nezalesněné mýtiny (ct24.cz)
- Červotoč borkový, Microbregma emarginatum (Duftschmid, 1825) (e-los.cz)
- Otevírají se nominace na Cenu Josefa Vavrouška. Jubilejní 30. ročník ocení osobnosti životního prostředí (TZ Nadace Partnerství)
- Vědci zkoumají bílý buk z Moravského krasu, který bez fotosyntézy žije asi 30 let (ČTK)
- čtvrtek 29. leden 2026
- Výběr nového šéfa státních lesů má favorita. Bývalého ředitele Vojáčka (Hospodářské noviny)
- Stanovisko LOS pro Žádosti o dotaci ze SP SZP 2023-2027 (e-los.cz)
- Zpravodaj ochrany lesa Supplementum 2025 (e-los.cz)
- Frýdlantské městské lesy: „Co se děje v lesním tichu“ (mesto-frydlant.cz)
Anketa
Poslední komentáře
-
O dříví, ze kterého se vyrábějí třeba hudební nástroje, je velký zájem (lesycr.cz)
, VčeraA Horní Rakousy cenově ... -
O dříví, ze kterého se vyrábějí třeba hudební nástroje, je velký zájem (lesycr.cz)
, Před 5 dnyZa to Polák jede letos v téměř úplném utajení. Od letoška cíleně ... -
Když smrk nestačí: borovice míří do českého stavebnictví (stavba.tzb-info.cz)
, Před 6 dnyJe to o zvyk. Proto to v severských zemích a Kanadě pořešili a řežou ... -
O dříví, ze kterého se vyrábějí třeba hudební nástroje, je velký zájem (lesycr.cz)
, Před 1 týdnemA Sasíci - to už jsou takový maskovaný češi. :lol ... -
O dříví, ze kterého se vyrábějí třeba hudební nástroje, je velký zájem (lesycr.cz)
, Před 1 týdnemA obdobně jehličí v Grafenrídu ... -
O dříví, ze kterého se vyrábějí třeba hudební nástroje, je velký zájem (lesycr.cz)
, Před 1 týdnemAle skutečně zajímavý jsou ceny hlavně v borovici a buku - nejsou to ... -
O dříví, ze kterého se vyrábějí třeba hudební nástroje, je velký zájem (lesycr.cz)
, Před 1 týdnemSajlerhauzen - Dolní Franky - dub se drží, ceny lehce výše. -
Ministr zemědělství odvolal generálního ředitele Lesů ČR. Důvodem je vyšší nárůst cen dříví než v okolních zemích
, Před 1 týdnem" Dopad na trh se dřevem má podle Svobody vysoký podíl lesů v majetku státu ...













