logo Silvarium tisk

Pardubická radnice v letošním roce udělá etapu proměny zeleně v Dražkovicích, což je místní část na kraji města. Rozšíří tam remízek a obnoví mokřad, v budoucnu tam vznikne i sad. Mělo by tam být místo, kam lidé budou moci chodit na procházky, zlepší se tam biologická rozmanitost. ČTK to řekla námestkyně primátora Jiřina Klčová (ANO).

„To je první etapa z celého balíku opatření, které v území chceme udělat, rádi bychom udělali i velkou alej podél cesty. Ovšem musíme mít souhlasy všech vlastníků v území, kterých je asi 40," řekla Klčová.

Protože jednání s majiteli jsou zdlouhavá a radnice nemá ode všech souhlas, první úpravy provede na svých pozemcích. "Je to běh na dlouhou trať. Proto jsme se rozhodli, že začneme pracovat na našich pozemcích, kde můžeme hned projekt úpravy zeleně dělat," řekla Klčová. Podle ní mokřad a remízek vzniknou v letošním roce.

„Následovat by mohla cesta od remízku do městského obvodu V, a v něm bychom pak chtěli vysadit sad. Je na to dotační titul do pěti milionů korun, každý rok bychom z něj chtěli čerpat maximální sumu," řekla Klčová.

Město chce zlepšit stav zeleně ve městě, v některých částech ji lidé nemají v docházkové vzdálenosti. Někde je půda náchylná k erozi a hrozí riziko vysychání menších potoků. Horší situace je právě v Dražkovicích.

Studie tam navrhuje výsadbu listnatých a ovocných alejí, ovocných sadů, remízů, mokřadů, vytvoření cestního systému a doplnění mobiliáře. Když se cesty na sebe napojí, vzniknou procházkové okruhy. V Dražkovicích by se mohlo proměnit kolem 15 hektarů.


ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Považujete osiku za vhodnou přípravnou dřevinu?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě