logo Silvarium tisk
Datum: 05.10.2007
Autor: (hyp)
Rubrika: Zpravodajství

Houbařská sezóna je v plném proudu. Lidé nosí z lesů plné košíky hřibů a většina z nich vyráží do lesů autem. Netuší přitom, že se vystavují riziku pokuty. U lesa totiž prakticky nelze zaparkovat tak, aby se řidič pokutě nevystavil.

Do lesů a na lesní cesty je podle zákona o lesích vjezd autům zakázán. A to i v případě, že chybí značka zákazu vjezdu. Řidiči, který do lesa přece jen vjede, hrozí pokuta až 2500 korun a odtažení vozidla. Většina houbařů sice do lesa nezajíždí, přesto jim však pokuta hrozí taky.  Problematické je totiž i stání na okrajích cest.

"Podle zákona o provozu na pozemních komunikacích řidič nesmí odstavit auto na příjezdu na pozemní komunikaci a tam, kde by byla ohrožena bezpečnost silničního provozu. To je například za zatáčkou a podobně. O tom, zda auto ohrožuje bezpečnost, rozhoduje policista," řekl Právu Ondřej Horázný z Asociace autoškol České republiky. I když auto stojí na přehledném rovném úseky cesty, šofér ještě nemá vyhráno. Mezi okrajem cesty a autem musí totiž zbýt šest metrů prostoru. Tak široké ovšem okresní cesty většinou nebývají.

Nezbývá tedy, než se spoléhat na benevolenci policistů, kteří snad také chodí na houby. Nejbezpečnější ale je vyrazit na ně vlakem, autobusem nebo pěšky.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký druh zvěře vám působí největší škody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě