logo Silvarium tisk

Víte, jaký je rozdíl mezi lesníkem a myslivcem? Mezi bukem a dubem? Víte, proč a jak rychle dokáže kůrovec zničit smrkový porost? A mnoho dalších otázek je spojených s lesem. Ten je pro někoho přírodním chrámem, pro druhého místem, kde číhá nebezpečí. Odpovědi na ně se snaží dávat lesní pedagogové. Řada z nich je zároveň lesáky, kteří znají nejlépe svůj revír a s láskou po něm provázejí dětské školní skupinky, ale podle zájmu i veřejnost. V České republice funguje lesní pedagogika zhruba dvacet let. Za tu dobu získalo certifikát lesního pedagoga přes třináct set lidí. Vzdělávají se na Střední lesnické škole v Hranicích a školí je tým lektorů pod vedením „duchovní matky“ lesní pedagogiky Alice Palacké a Marka Šuby.


Celý článek najdete v deníku Právo.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Považujete osiku za vhodnou přípravnou dřevinu?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě