logo Silvarium tisk

S ředitelem ČIŽP jsme mluvili mimo jiné o tom, proč ho funkce lákala, proč je ochoten vzdát se některých kompetencí, co ještě může udělat v otravě řeky Bečvy, o možnostech postihu Erika Geusse a jak se mu pracovalo s Alenou Schillerovou.

Co vás vedlo k tomu, abyste se ucházel o místo ředitele České inspekce životního prostředí?

Resort životního prostředí je moje srdeční záležitost. Už během studií na právech jsme se orientoval na ochranu životního prostředí. Pak jsem pracoval osm let v Agentuře ochrany přírody a krajiny. Nakonec mě profese odvála na ministerstvo financí, ale když se ukázala tato příležitost, šel jsme po ní. Samozřejmě jsem věděl, že Česká inspekce není v ideální formě. Říkal jsem si, že by mě bavilo pokusit se to napravit.

Celý rozhovor najdete zde

Komentáře  

+5 # Starý 2023-07-24 06:55
Něco i uchází, ale lesní inspekce, jako jediná dala i LČR pokutu za opravdové nesoulady a kde byla ta za životní prostředí?-les je VKP!
Tak tu co pracuje zrušíme!!!

Stařec se diví, ale politika je věc všemocná a při dnešní vládě těžko chápat?

Kam to vede všichni vidíme....

Bejček má v jednom pravdu, jedna část funguje, tak ji zrušíme a tu co nefunguje, tak necháme konat dál.

Další skvělá vize pro naše životní prostředí a lesy !!!

Tímto ale neberu prvenství v nečinnosti všech státních mysliveckých sekcí!!! Ty bych rušil bez počkání, za to co předvádí v posledních 30 letech a jak je za jejich významné asistence ničen les !!!

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě