logo Silvarium tisk

Plzeň podpoří sedm projektů ze svého fondu životního prostředí více než 680.000 korunami. Peníze dá například na školní včelí úly, založení květinové louky, péči o zelenou fasádu nebo na řezy vzrostlých stromů a nádrže na vodu na městských hřbitovech. Dotace dnes schválili zastupitelé.

Městská organizace Správa hřbitovů a krematoria dostane 325.000 korun na bezpečnostní řezy listnatých stromů na Ústředním hřbitově a na využití dešťové vody na hřbitovech U sv. Jiří a ve Skvrňanech. „Údržba stromů je nutná především z důvodu bezpečnosti a také z estetického hlediska. V areálech hřbitovů se nachází vzrostlé staré stromy, u nichž je potřeba zajistit sanaci a úpravu tak, aby nedocházelo k poškození hrobových míst a ohrožení zdraví návštěvníků," řekl náměstek odpovědný za životní prostředí Aleš Tolar (STAN).

Azylový dům Patronus, který postavilo město, dostane 60.000 korun na celoroční údržbu zeleně, péči o zahradu, zelené střechy i profesionální péči o zelenou fasádu. Pátý obvod Křimice využije 99.000 korun na květinovou a liliovou loučku v Chebské ulici. „Nyní se v místě nachází nepořádek, roste tam plevel. Po odstranění náletových dřevin, plevelných rostlin a založení záhonu různých typů lilií a dalších okrasných rostlin se tento prostor zatraktivní," uvedl Tolar.

Základní školy v části Újezd a 25. Základní škola v Chválenické ulici využijí celkem přes 50.000 korun na včelí úly, které mají na svých střechách a používají je při výuce. Seznamují žáky s významem včel pro životní prostředí. S žádostí uspěla také 4. Základní škola v Kralovické ulici, jež dostane 63.000 korun na umístění meteostanice na svou zelenou střechu. „Cílem projektu je monitorování a analýza meteorologických dat, které pedagogové s žáky využijí při výuce klimatických podmínek života, ekologie a koloběhu vody v přírodě," dodal Tolar.

 

ČTK

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě