logo Silvarium tisk

Po zasněženém hřebeni Jeseníků se v sobotu proháněli tři jezdci na upravených motocyklech, projeli i územím, které spadá do kategorie přírodní rezervace. Podle Správy Chráněné krajinné oblasti Jeseníky trojice motorkářů porušila několik zákonů, za což jim hrozí pokuta až několik desítek tisíc korun. Policisté po jezdcích v sobotu pátrali, avšak nepřistihli je. Správa CHKO Jeseníky proto na sociálních sítích vyzvala případné svědky z řad turistů, aby jí poskytli informace či fotografie motorkářů.

„Tři krosové motocykly upravené na sníh se v sobotu nedovoleně pohybovaly po hřebeni a v lesních porostech, až doslova větve lítaly. Startovaly před polednem někde v Malé Morávce, odkud postupně projely celý hřeben od Vysoké hole, přes Petrovy kameny, Tabulové skály, Vřesovou studánku, Vozku a dál přinejmenším po Šerák," uvedla Správa CHKO Jeseník.

Policie v sobotu hned po nahlášení incidentu vyslala do hor několik hlídek. "Žádná z nich však bohužel trojici v terénu či u silnic nezastihla. Uvítáme nové informace týkající se zejména místa vykládky a nakládky jejich strojů," napsala Správa CHKO Jeseníky. Při pátrání by mohly pomoci fotografie či videa motorkářů.

„Nad čím zůstává rozum stát, je jejich bezohlednost vůči přírodě a všem návštěvníkům hor toho dne. Všem, kteří si potřebují za každou cenu užít zábavy na úkor ostatních, připomínáme obdobný případ z Krkonošského národního parku, kde podobný incident se skútry skončil pokutou 100.000 korun pro každého zúčastněného," dodala Správa CHKO Jeseníky.

 

ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě